Ohlasy na akci Den mezinárodní kuchyně v českých školních jídelnách

06.06.2016 11:10

Dobrý den,

chtěla bych Vám poděkovat, že jsme se mohly zúčastnit akce Thajská kuchyně ve školních jídelnách.

Akce se nám moc líbila. Těšíme se na další společné projekty.

S pozdravem a přáním pěkného dne

Jaroslava Bílá

Školní jídelna L. Čecha 860 Nové Město na Moravě

 

Dobrý den vážení kolegové,

chtěla bych Vám dodatečně poděkovat za velmi hezkou akci Den thajské kuchyně…. Poněvadž sama velmi dobře vím, kolik úsilí stojí organizace takovýchto setkání, blahopřeji Vám k úspěšné realizaci. Obzvláště pak mě těší, že jste udělali velikou radost mnoha paním kuchařkám, které se běžně nestávají aktéry takovýchto zážitkových akcí.

Držím palce do dalšího činění J

Bc. Anna Packová

referent pro školní stravování

OŠMT MMB

Dominikánské nám. 3

601 67 Brno

 

Dobrý den, předem chci poděkovat za akci, která byla velmi příjemná. Jelikož nás teď čeká její druhá fáze a potřebuji si sehnat suroviny k přípravě (bohužel to u nás není tak jednoduché, jako v Praze a Brně), prosila bych o zaslání receptur pokrmů, ať si mohu spočítat potřebné množství. Předem děkuji a těším se na odpověď.

S pozdravem Marie Kučerová

 

Dobrý den pane Jahodo,

děkujeme za pěkný zážitek. Ráda bych se zeptala na pokračování, jak to tedy bude? Který den? Bude to dané, nebo si každá jídelna bude moci stanovit svůj den?

Informace pro školy? Do kdy budete potřebovat počet materiálů pro školáky? Jakým způsobem se to předá? Děkuji za odpovědi.

S přáním hezkého dne

Jana Dreieckerová, ředitelka

Centrální školní jídelna Lovosice

Všehrdova 924

412 01 Lovosice

 

Dobrý den pane Jahoda, 

děkuji za zaslané materiály a informace. 

Budu se těšit na návštěvu některého z partnerů, kteří přivezou flash s fotkami a brožury. 

Podle vašich pokynů tedy zařadíme thajské menu v týdnu 25. - 29. 4. 2016. 

Akce se nám líbila. Věříme, že bude mít stejný ohlas i u našich strávníků. 

Přeji vám pěkný den. 

S pozdravem 

 

Marie Polívková

vedoucí školní jídelny

při ZŠ Kunratice 

 

Předškolní 419/3

148 00  Praha 4 - Kunratice

 skolnijidelna@zskunratice.cz

Dobrý den pane řediteli,

jsem velmi potěšena, že právě naše školní jídelna byla zapojena do projektu " Den thajské kuchyně v českých školních jídelnách". Přestože jsem se dané akce nemohla ze zdravotních důvodů zúčastnit, absolvovala daný workschop naše šefkuchařka paní Renata Štočková.

Akci klasifikovala jako velmi úspěšnou, organizačně dobře zvládnutou. Kladně hodnotila odborné znalosti a přístup šefkuchařů, jak thajského, tak pana Šubrta. S nadšením hovořila o vybavení kuchyně v prostorách Makro Akademie, v neposlední řadě také o celkově přátelské atmosféře kolegů, se kterými si vzájemně mohli vyměnit své dosavadní zkušenosti.

V budoucnu budeme velmi potěšeni, když nás do nějakého dalšího projektu opět zařadíte, novým trendům se nebráníme. Paní Štočková Vás srdečně zdraví.

S pozdravem a přáním pěkného dne,

Mgr. Ivana Kleinová

vedoucí ŠJ Labská, Brno
 

Dobrý den,

dovolte mi, abych Vám jménem zaměstnanců Centrální školní jídelny Lovosice poděkovala za zdařilý projekt.

Jsme velice rádi, že můžeme spolupracovat s Asociací školních jídelen České republiky na projektu, který se týká představení mezinárodních kuchyní.

Na celodenním kurzu vaření v prostorách Makro Akademie si kuchařky užili vaření pod vedením thajského kuchaře, i šéfkuchařů Petra Stádníka a Radka Šubrta. Byla to pro ně první větší akce, které se mohli zúčastnit. Důležitá byla pro ně skutečnost, že tato akce byla pro kuchaře školních jídelen. Setkání s kolegy z jiných jídelen bylo jedinečné. Málokde se mohou setkat s tolika souputníky ze školního stravování. Probírá se od personálního obsazení, přístupu ke změnám, účasti v různých projektech až po technologické zařízení.

Dne 21. 4. 2016 jsme si vyzkoušeli uvařit nanormovaných 10 porcí. Přizvány vedoucí školních jídelen mateřských škol. Účastníci kurzu seznámili ostatní  kuchařky s postupem, domluvili se jak, co budeme krájet, co musíme upravit tak, abychom to zvládli co nejlépe. Vše jsme prošli, zvážili, spočítali, upravili si normy. Vyplatilo se to,  dnes vše vyšlo dobře.

Dne 26. 4. 2016 proběhl Den thajské kuchyně v naší jídelně.

Část příprav jsme si udělali den předem. Jsme velká jídelna, v pondělí ráno tu byla fronta dodavatelů, přes bedny se zeleninou nebylo vidět.

Na dnešní thajské menu se přihlásilo 1075 strávníků všech věkových kategorií. Pro velmi konzervativní strávníky byla připravena zbojnická pečeně.

Těchto porcí bylo v porovnání s odhady daleko méně. Školy se zúčastnili projektového dne. Tak se opravdu projevila pozitivní propagace. Děti byly připravené, natěšené.  Na školní oběd přišlo v bezobjednávkovém režimu daleko více cizích strávníků, mnohdy celé rodiny. Tady nám opět pomohla škola, např. přišla celá rodina, maminka ani neměla v plánu jít do jídelny. Nikdy tu nebyla, ani jako dítě. Přístupem a nadšením jejich malého školáka změnila názor. Chutnalo jim, děkovali.  Přišli i ti, co jindy na obědy nechodí. Stoupl nám prodej. Samozřejmě se našli tací, kterým nebude nic vhod. Těch je zanedbatelně. Zítra oslovím firmy, které berou závodní stravování, sociální služby. Tento den byl náročný na přípravy, děvčata vše výborně zvládla, vyšší náročnost je vyvážena jejich dobrým pocitem. Ten jim zůstane.

Tato akce byla  veskrze vnímána kladně.

Fotky zašlu zítra. Děkuji

Kontakt na pana starostu

·  Ing. Milan Dian, Ph.D., starosta (člen rady a zastupitelsta města)

 

S přáním hezkého dne

 

Jana Dreieckerová, ředitelka

Centrální školní jídelna Lovosice

Všehrdova 924

412 01 Lovosice

 

vedouci@jidelna.net

http://www.jidelna.net/

 

Den thajské kuchyně v Hradci Králové

Datum: 27.4.

Dobrý den všem,
dnes úspěšně proběhl v jídelně ZŠ M. Horákové Den thajské kuchyně, kterého jsem se jako zástupce Makra zúčastnila. Panovala zde velice dobrá nálada. Celý tým kuchařek si to náležitě užíval, některé se dokonce naučily pár slov z thajského jazyka, kterými pak zpestřovaly vydávání tolik povedených jídel.
Myslím, že to byl velice povedený den a že všem strávníkům nadmíru chutnalo. 

K paní Divišové se připojujeme také my, vděční strávníci, s poděkováním za skvělý kulinářský i společenský zážitek:-)

 

Vážený pane řediteli,

děkuji Vám za pěkné odpovědi a chválu naší CŠJ.

Přeji Vám další úspěšné akce a věřím, že se opět shledáme u dalšího zajímavého dne kuchyně.

S pozdravem

Eva Hozmanová

 

ZŠ Plzeň

27.4.2016  THAJSKÉ MENU

TOM ŤUID MU SAB TOFU - vepřový vývar se zeleninou a tofu

KAI PHAD PHAK - restované kuřecí nudličky s čerstvou zeleninou

SAKU POLAMAI DEZERT - kuličky tapioky s čerstvým ovocem  na kokosovém sladkém nálevu

 

Ve středu 27.4.2016 připravili zaměstnanci  ŠJ 15. základní školy společně se zástupci  ŠJ 1.ZŠ,  14.ZŠ, 21.ZŠ, 22.ZŠ a 34.ZŠ pod vedením vedoucího kuchaře Václava HOKRA oběd pro strávníky  v rámci projektu Den thajské kuchyně v českých školních jídelnách, který vyhlásila Asociace školních jídelen ve spolupráci s ambasádou Thajského království.

Celé menu bylo připraveno dle receptur thajského šéfkuchaře, které se naučili uvařit i ostatní kuchaři

plzeňských škol, aby i ve svých kmenových jídelnách toto menu mohli nabídnout.

Akce se zúčastnili  např. :

PhDr. Karel Jahoda -  výkonný ředitel Asociace školních jídelen ČR  Ing.Bc. Dagmar Škubalová - vedoucí OŠMT MMP

 

Renata Pražáková – metodik školních jídelen,

dále zástupci programu Skutečně zdravá škola, KÚ PK a KHS

 

 

Akci hodnotíme velmi kladně, oběd byl velice chutný a atraktivní, zúčastnění hosté i strávníci, se kterými jsme hovořili, si menu pochvalovali a množství přídavků to dokazuje. Rádi budeme v akcích tohoto typu pokračovat a věříme, že příští akce bude nejméně vydařená stejně jako ta thajská.

 

DEN THAJSKÉ KUCHYNĚ ve školní jídelně při ZŠ Kunratice

Den thajské kuchyně, projekt Asociace školních jídelen, se vydařil a paní kuchařky se svého úkolu zhostily na výbornou! S maximální snahou a pečlivostí připravily celé menu a podle reakcí strávníkům uvařené jídlo chutnalo. Mnoho použitých surovin pro ně byly novinkou, především tapioky.

Všichni strávníci si na podnosech odnesly nejen thajské pokrmy, ale i letáček o Thajsku, který byl také jako součást výzdoby na všech stolech.

Všem zaměstnancům školní kuchyně se tato akce líbila. Byla zpestřením zaběhnutého pracovního režimu. Bylo to získání nových poznatků a zkušeností, práce s novými surovinami.

Věříme, že tento projekt nebyl poslední. Pokud se tedy bude chystat další gastronomický výlet, velice rádi se ho opět zúčastníme. 

Děkujeme!

Marie Polívková

vedoucí ŠJ při ZŠ Kunratice