Do českých školních jídelen míří thajské jídlo - Hospodářské noviny

04.06.2016 13:02

Do českých školních jídelen míří thajské jídlo.

autor: Aneta Štefánková

Poslední dobou se společností prohnaly zprávy o zákazu prodeje některých "nezdravých" potravin ve školních bufetech a automatech. Studenti v čele s Českou středoškolskou unií se zákazem nesouhlasí a snaží se upozornit na mnohdy až katastrofální úroveň servírovaných obědů.

Zda jsou například smažené pokrmy zdraví škodlivější než bagety a sladkosti z automatů, je předmětem dlouhodobé diskuse. Faktem ale zůstává, že je potřeba změnit gastronomický koncept školních jídelen a nalákat děti na zdravější stravu, ač pro ně nebývá příliš atraktivní. 

Asociace školních jídelen České republiky se proto snaží vytvořit návrh, který si klade za cíl rozšířit a kultivovat stravovací návyky studentů základních a středních škol. "Projekt Den světové kuchyně má především vzbudit zájem dětí i učitelů o zdravou stravu s nádechem exotiky," přiblížil záměr prezident společnosti Michal Malát.

Pilotní workshop Den thajské kuchyně ve školních jídelnách se uskutečnil 21. března v pražské MAKRO Akademii. Projekt podpořilo i Velvyslanectví Thajského království. Akce se zúčastnily kuchařské týmy z 22 českých škol, které si vyzkoušely přípravu tradičního thajského menu – to všechno pod dohledem profesionálních českých a thajských kuchařů.

Obědové menu se skládalo ze tří chodů: vepřového vývaru se zeleninou a tofu (Tom Ťiud Mu Sab Tofu), kuřecích nudliček s čerstvou zeleninou (Kai Phad Phak) a nechyběl ani dezert – kuličky tapioky s čerstvým ovocem na kokosovém sladkém nálevu (Saku Polamai Dezert). Menu sestavil thajský šéfkuchař Kenyh Khamteun, výběr jednotlivých pokrmů schválili představitelé podpůrného projektu Zdravá školní jídelna společně s českým šéfkuchařem Radkem Šubrtem. Ten v současné době stojí v čele restaurace Amada.

Do Thajska se každoročně vydá až 40 000 českých turistů a místní gastronomie patří mezi jejich časté cíle. "Ačkoli si spousta lidí myslí, že thajské jídlo je hodně ostré a kořeněné, není to pravda. Naše kuchyně je kombinací vyvážených chutí, které tvoří harmonický solad," řekl velvyslanec Thajského království v Praze Narong Sasitorn.

Podle Vladimíra Plačka, místopředsedy Výboru pro zdravotnictví a sociální politiku, je velmi těžké nabídnout dětem k jídlu něco zajímavého a současně tím předcházet zdravotním problémům, jako je například obezita. Den thajské kuchyně by se měl v zapojených školách uskutečnit do jednoho měsíce od konání workshopu. Jakého hodnocení se dočká ze strany studentů, zůstává otázkou.