Dny světové kuchyně ve školních jídelnách ČR

05.08.2016 11:29

„Dny světové kuchyně ve školních jídelnách ČR“

Mgr. Alexandra Košťálová – Státní zdravotní ústav

 

Velice mě těší, že jako zástupce Státního zdravotního ústavu mohu být přítomna velice zdařilé akce, kterou v letošním roce začala pořádat Asociace školních jídelen ČR.

Opět se v praxi potvrdilo, že čím jednodušší projekt, tím je výsledek lepší, zajímavější a pro účastníky velice dobře v praxi realizovatelný.

V březnu se sjeli do Makro akademie zástupci cca 20 školních jídelen, ředitelé škol, metodici školního stravování, zástupci České školní inspekce, Státního zdravotního ústavu a dalších institucí, které mají co dočinění se školním stravováním.

Kuchařky a kuchaři školních jídelen pod taktovkou thajského kuchaře Kenyho Khamteuna, šéfkuchaře Petra Stádníka a Radka Šubrta poctivě nacvičovali přípravu tradičního thajského menu, které bylo sestaveno za pomoci thajské ambasády speciálně pro školní jídelny.

Partnerem celé akce byl pan senátor Vladimír Plaček, obchodní řetězec MAKRO Cash & Carry ČR s.r.o. a BONNO GASTRO SERVIS, VZP, SZÚ. Akce se osobně účastnil pan velvyslanec Thajského království Narong Sasitorn.

 

Podstatou celého tohoto zážitkového dění, ale bylo přenést vůni těchto exotických dálek do školních jídelen a spojit kulinářský zážitek i s projektovým dnem na téma Thajsko.

 

Právě takovéto dny se konaly v řadě škol a školních jídelen v průběhu dvou posledních dubnových týdnů.

Bylo velice krásné pozorovat, jak kuchařky a kuchaři nadšení workshopem v Praze, dokázali své nadšení přenést na děti a pedagogy.

Z řady tříd se staly cestovní kanceláře. Viděli jsme thajské masáže, děti zatancovaly thajské tance, měly besedy o thajských zvířatech, dozvěděly se o slavnostech slonů. Ochutnaly tradiční thajské ovoce, pokusily se ovoce ozdobně vyřezávat. Procvičily si angličtinu a zdokonalily se v zeměpisných znalostech. Děti z Šenova vědí, kolik kilometrů je letecky dělí od Bangkoku, kolik obyvatel toto hlavní město má a co stojí za to v něm navštívit. Kreativita dětí byla překvapující, získaly spoustu nových informací, ale i souvislostí a podařila se krásná věc – přenést pohodového ducha Thajska do školních lavic a navíc jejich zdravé jídlo, které obsahuje mnoho zeleniny a ovoce do školních jídelen.

Však se také kuchařky zapotily – thajské menu bylo náročné zejména na přípravu, tolik krájené čerstvé zeleniny a ovoce se běžně ve školních jídelnách nevidí. Ale úsilí stálo za to, což dokládá řada pozitivních ohlasů:

 

Dobrý den,

dovolte mi, abych Vám jménem zaměstnanců Centrální školní jídelny Lovosice poděkovala za zdařilý projekt.

Jsme velice rádi, že můžeme spolupracovat s Asociací školních jídelen České republiky na projektu, který se týká představení mezinárodních kuchyní.

Na celodenním kurzu vaření v prostorách Makro Akademie si kuchařky užili vaření pod vedením thajského kuchaře, i šéfkuchařů Petra Stádníka a Radka Šubrta. Byla to pro ně první větší akce, které se mohli zúčastnit. Důležitá byla pro ně skutečnost, že tato akce byla pro kuchaře školních jídelen. Setkání s kolegy z jiných jídelen bylo jedinečné. Málokde se mohou setkat s tolika souputníky ze školního stravování. Probírá se od personálního obsazení, přístupu ke změnám, účasti v různých projektech až po technologické zařízení.

Dne 21. 4. 2016 jsme si vyzkoušeli uvařit nanormovaných 10 porcí. Přizvány vedoucí školních jídelen mateřských škol. Účastníci kurzu seznámili ostatní  kuchařky s postupem, domluvili se jak, co budeme krájet, co musíme upravit tak, abychom to zvládli co nejlépe. Vše jsme prošli, zvážili, spočítali, upravili si normy. Vyplatilo se to,  dnes vše vyšlo dobře.

Dne 26. 4. 2016 proběhl Den thajské kuchyně v naší jídelně.

Část příprav jsme si udělali den předem. Jsme velká jídelna, v pondělí ráno tu byla fronta dodavatelů, přes bedny se zeleninou nebylo vidět.

Na dnešní thajské menu se přihlásilo 1075 strávníků všech věkových kategorií. Pro velmi konzervativní strávníky byla připravena zbojnická pečeně.

Těchto porcí bylo v porovnání s odhady daleko méně. Školy se zúčastnili projektového dne. Tak se opravdu projevila pozitivní propagace. Děti byly připravené, natěšené.  Na školní oběd přišlo v bezobjednávkovém režimu daleko více cizích strávníků, mnohdy celé rodiny. Tady nám opět pomohla škola, např. přišla celá rodina, maminka ani neměla v plánu jít do jídelny. Nikdy tu nebyla, ani jako dítě. Přístupem a nadšením jejich malého školáka změnila názor. Chutnalo jim, děkovali.  Přišli i ti, co jindy na obědy nechodí. Stoupl nám prodej. Samozřejmě se našli tací, kterým nebude nic vhod. Těch je zanedbatelně. Tento den byl náročný na přípravy, děvčata vše výborně zvládla, vyšší náročnost je vyvážena jejich dobrým pocitem. Ten jim zůstane.

Tato akce byla  veskrze vnímána kladně.

S přáním hezkého dne

Jana Dreieckerová, ředitelka

Centrální školní jídelna Lovosice

 

Sama za sebe se již nemohu dočkat, čím Asociace školních jídelen ČR překvapí při dalším workshopu, kam se společně podíváme a jaké menu a kulturu poznají děti v dalších školách a jídelnách.

Těším se, že opět uvidím usměvavé tváře, které jsou rády za nové zkušenosti, informace a stejně jako já vidí v takovýchto projektech smysl.

Asociaci školních jídelen a partnerům patří dík za velice profesionálně zvládnutou organizaci.

 

Fotografie: ZŠ Šenov, ZŠ M. Horákové Hradec Králové,