CŠJ Lovosice - Den norské kuchyně

18.04.2017 14:50

Rádi bychom se s vámi touto cestou podělili o obsah poděkování, který nám zaslala ředitelka CŠJ Lovosice, paní Jana Dreieckerová. Její slova nás velmi potěšily a zároveň jsme se i zasmáli u popisu příběhu jejich cizího strávníka.

Děkujeme a těšíme se na další spolupráci.

 

"Dobrý den,

dovolte mi, abych Vám jménem zaměstnanců Centrální školní jídelny Lovosice poděkovala za zdařilý projekt.
Dne 16. 3. 2017 proběhl Den norské kuchyně v českých školních jídelnách v naší školní jídelně.  Týden předtím jsem si udělali tréninkový den, kdy jsme si vyzkoušeli uvařit nanormovaných 10 porcí. Přizvány byly vedoucí školních jídelen mateřských škol. Kuchařka, která byla na semináři v Makro Akademii seznámila kolegyně s postupem, domluvili jsme se, co a jak budeme připravovat, tak abychom to 16. 3.zvládli co nejlépe. Zkouška dopadla dobře a všichni jsme byli natěšeni na náš den.
Spolupráce se školami byla zdařilá, od školáků jsme získali překrásné kresby, které využijeme i nadále k výzdobě jídelny.
Tím, že se ve školách konal projektový den, děti byly připravené, natěšené.
16.3. 2017 jsme připravili celkem 1512 obědů, na číslo 1, Den norské kuchyně se přihlásilo 1140 strávníků všech věkových kategorií.
Tato akce byla inzerována v Lovosickém dnešku i Litoměřickém deníku. Na školní oběd v bezobjednávkovém režimu přišlo daleko více cizích strávníků, i těch, kteří k nám nechodí a nejsou z našeho města.
Vyslechli jsme si úsměvný příběh jednoho cizího strávníka. Redaktor regionálního zpravodajství se ptal respondentky, zdi se zde stravuje pravidelně, zda jí chutná. Mladá paní řekla, že vůbec není náš strávník, o akci dozvěděla na facebooku, kde byl sdílený článek o tomto dni v naší jídelně. V žádném případě nemůže vystupovat v reportáži, protože by se manžel zlobil, že na oběd jede 20 km a zbytečně plýtvá benzín. To byla bezvadná pozitivní propagace školního stravování. Tento den nebyl tak náročný jako Den thajské kuchyně, vše děvčata výborně zvládla a domů jsme odcházeli s dobrým pocitem. Jsme velice rádi, že můžeme spolupracovat s Asociací školních jídelen České republiky na projektu, který se týká představení mezinárodních kuchyní. Věříme, že tento projekt bude i nadále probíhat a naši školáčci  a další strávníci se dozví o zvycích, kultuře a tradičních pokrmech jiných států.


Hezký den

Jana Dreieckerová, ředitelka
Centrální školní jídelna Lovosice
Všehrdova 924
412 01 Lovosice"